Valimisliit Tulevikuvald Türi

Võtame teatepulga üle

Lauri Läänemets
Lauri Läänemets, valimisliit Tulevikuvald Türi vallavanema kandidaat nr 116

Türi on hea koht elamiseks, silmale ilus vaadata ning pealtnäha hästi hoitud. Hindame kõrgelt seda, mis seni loodud ja peame oluliseks alustatuga edasi minna. Areng, inimeste soov siin elada ja siia elama tulla sõltuvad meie oskustest vaadata kaugemale tulevikku ja selle nimel sihikindlalt tegutseda. 

Demokraatia toimib vahelduse põhimõttel – kord oled võimul ja kord kogud jõudu opositsioonis. Liiga pikalt võimul olles saavad otsa ideed, inimesed väsivad ning iga otsus piirab ühel hetkel võimalust arengule uutmoodi vaadata. See juhtub meie kõigiga ja on inimlik. Opositsioonis aga ei kanta võimu teostamise rasket koormat, on rohkelt aega planeerida ja tulevikku vaadata.

Oleme kõik koos sellel teeristil, kus tuleb teha valik, kas soovime Türi juhtimise teatepulga anda üle neile, kellel on uusi ideid, keda ei seo varasemad otsused, kes pakatavad energiast ja teotahtest. Seekord oleme need meie – valimisliit Tulevikuvald Türi. 

Me ei loobu kohe eos. Usume, et teistmoodi on võimalik ja isegi siis, kui ratsionaalselt võttes võime tunduda utoopiliste plaanidega, on just seda utoopiat meile siin Türil vaja. Suurelt unistades jõuame kaugemale kui seni tehtut vaid parendades.

Me ei tõrju teistsugust arvamust, vaid kuulame ja mõtleme kaasa – see teeb ka meid tugevamaks ja paneb pingutama. Juhime valda põhimõttel, et kõike erilist ja teadmisi, mis on meil siin Türil, tuleb jagada teistega. See teeb tugevamaks teised Järvamaa koolid, lasteaiad, ettevõtted, Paide linna ja Järva valla. Ühtlasi aga sunnib meid endid pingutama, et olla milleski uues parem – see ongi areng, millest võidame kõik.

Räägime muutuse vajadusest, see aga ei tähenda, et me ei oskaks seni tehtut hinnata. Selle heaga, mis alustatud, tuleb jätkata. Ühe valla elavad suureks aga selle inimesed, keda tuleb toetada, kuulata, usaldada. Kui soovime inimeste lahkumise põhiprobleemi – töökohtade puudumise – enda kasuks pöörata, siis on vaja muutust. Midagi peab tegema senisest teistmoodi, sest senine kurss pole tulemust toonud.

Kinnitan teile, et oleme valmis otsima lahendusi keerulistele küsimustele ja juhtima valda koos teiega.