Valimisliit Tulevikuvald Türi

Türi tulevik on meie kätes

„Ükskord prahvatab vimm, mis kogunend salaja!“ kõlavad Paul-Eerik Rummo sõnad kuulsas „Mässajate laulus“. 11. oktoobril alanud ja 17. oktoobriga tipnevatel kohaliku omavalitsuse valimistel saab pikkamisi hõõgunud vimma igati seaduspäraselt välja elada. Meie kõigi kätes on valida Türi valda juhtima uued, targad ja tragid inimesed.

Neil valimistel on kaks valikut. Esiteks: kas kiita heaks senise vallavalitsuse tegevus, mille seadusetus ja kelle ülbus oma elanikega suhtlemisel on leidnud mitmel korral tõendust kohtuteski; kas anda heakskiit vallavanemale, kes on püüdnud sihilikult tekitada vallale rahalist kahju, soovitades vallavara mitu korda selle õigest hinnast odavamalt maha müüa, ega julge ühe ega teise tegevuse eest vastutada. Teiseks: valida volikokku uued inimesed.

Sellised, kes ei kiida heaks väikelaste ja nende ema kallal vägivallatsemist.

Sellised, kes ei sulge ega kärbi Excelist pimestatult väikekoole.

Sellised, kes ei kelgi sellega, et vallas ettevõtluse edendamine polegi nende asi.

Sellised, kes oskavad arvutada ega müü valla vara miljon eurot odavamalt maha.

Sellised, kel on vaprust vastutada, julgedes samal ajal oma vigu tunnistada.

Sellised, kes oskavad unistada suurelt ja kuulavad ka teiste unistused ära.

Türi vald on mitmesuguste võimalustega paik. Siin saab arendada nii keskkonnahoidlikku tööstust, pakkuda IT-teenuseid, luua teenuskeskusi ja arendada suure potentsiaaliga loodus- ja hobuturismi ettevõtteid. Kui Viljandis saab, siis miks mitte Türil. Seda kõike saab valla juhtimise juures soosida ja soodustada, olla ühenduslüli, kutsuda siia uut laadi teadmisi ja oskusteavet. Selleks tuleb ettevõtjaid päriselt kuulata ja toetada, mitte vaid loosunglikult.

Türilt Tallinna ja Tartusse on enam-vähem võrdne vahemaa. Me käime tööl nii neis tõmbekeskustes kui mitmel pool mujalgi. Hea, kui inimestel on üldse tööd, aga veel parem, kui mitmekesist ja tasuvat tööd on pakkuda Türi vallas kohapeal ja mujal tööl käimine on valik, mitte sundkäik. Sellest võidavad pered, kelle lähedased ei sõida aega ja raha maha. Võidab tegelikult kogu vald, kelle tulubaas suureneb. Võidavad kohalikud ettevõtjad, kellel on rohkem kliente. 

Selle asemel et hirmutada abivajavad lapsi ja nende vanemaid endast võimalikult kaugele või toetada eakaid vaid siis, kui nad ise küsivad, peaks vallajuhtimise miinimum olema empaatiline suhtumine oma kodanikku olenemata east. Kui kõigil on turvaline olla, saab ka edasi unistada ja arutada, võtta teiste mõtteid arvesse ja neid edasigi arendada. Kuulata ja võimestada kogukondi ja ettevõtjaid. Siin peitub meie võime olla midagi enamat – midagi enamat seisakust, vindumisest ja vimmast. Me võime olla midagi enamat, kallis Türi!

Teeme selle ära, koos. Tule valima, sest iga hääl loeb ja on ühesuguse kaaluga. Valime Türile tuleviku 11.–17. oktoobrini.