Valimisliit Tulevikuvald Türi

Mida tuleb Türi vallas muuta?

  1. Ettevõtlus ja töökohad polnud olulised. Töökohade loomiseks pole Türi vallavalitsus suurt midagi ära teinud. Rahvalehes ilmunud „tehtud“-templi all oli vaid kirjas ettevõtjate tunnustamine. Meie teada on tehtud ka üks kohvihommik. Vaja oleks aga tuge tööjõu koolitamisel või näiteks kümme aastat lubatud Lokuta ettevõtlusala ära teha, nii nagu see naabrite juures Põhja-Sakala vallas on juba ammu teostatud.
  2. Hariduse tulevik on läbimõtlemata. Koolidest on panustatud eelkõige Türi Põhikooli ja tulemus on hea. Väiksematelt koolidelt on aga ainult võetud. Näiteks Väätsa Põhikooli eelarveridasid on aasta-aastalt vähendatud, kokku on kuivanud huvihariduse raha, loobuti arvutipargi kaasaegsena hoidmisest jne. Retla-Kabala ja Käru kooli 7.–9. klassi sulgemist on teostatud aga selliselt, et esimesse klassi enam lapsi kooli lõpliku sulgemise hirmus ei panda. See aga tähendab nende koolide väljasuremist, kui midagi ei muutu.
  3. Valla arengu asemel omade eelistamine. Kõlavaks näiteks on pärast valimisi kiirkorras Türi ujula ostmine Isamaa nimekirjas kandideerinud inimese käest. Valik oleks olnud see pool miljonit eurot suunata uue ujula ehitamiseks, nagu tegid naabrid Paides ja Põhja-Sakala vallas. Uus ujula tuleb meil kümne aasta pärast nagunii ehitada. 
  4. Rahvast ei usaldata. Türi võimuerakonnad hääletasid maha Türi linna elanike esindajatele külavanematega sarnaste õiguste andmise – raha, hääleõigus volikogus jne. Põhjuseks toodi, et pole vaja – vallamajast linnas piisavat. Arengukavasse oldi nõus toetama kogukonnakogude loomise lisamist igale poole vallas alles siis, kui ära jäid kõik õigused inimestel midagi kohapeal otsustada. 
  5. Kõik müügiks. Ei müüda mitte sellepärast, et vaja pole või nii oleks parem, vaid sellepärast, et planeerimisvigade tõttu on ehitustegevus valla eelarve kriitilise piirini viinud. Näited: Väätsa Prügila, Käru Hooldusravikeskus, Kirna Seltsimaja. Väätsa eakate kodu müügist suure protesti tõttu ajutiselt loobuti.