Valimisliit Tulevikuvald Türi

Kus on sinu tõeline jõud?

Egle Heinsar, kandidaat nr 131

Igaühel on elus aegu, kui tegemist on palju, aega napib ja väsimus hakkab murdma. Minu peas hakkab sellisel juhul iseenesest tiksuma Olav Ehala laul „Nukitsamehest“: Kus on sinu tõeline jõud / kas on ta kätes või jalus? Kus on sinu tõeline jõud / su elu ainuke alus? 

Millegipärast mõjub see ühtaegu rahustavalt, tasakaalu tekitavalt ja ka lohutavalt. Tasakaalukus ja rahu kuluvad praegusel kiirel valimiste ajal väga ära. Samas on see tänuväärt aeg endasse vaadata: kust saan mina oma jõu? Laulusõnad lähevad edasi päris sügavale: ei ole su tõeline jõud eraldi ega ka lahus. 

Nii ei ole ka minu jõud minus üksi, eraldi, ega ka ainult väljaspool, teistes. See on kõiges. Üks inimene võib suuta päris paljut, aga teisalt on meil ka ütlemine „Üks pole ühtegi“ ja koos suudame rohkem. Mul on hea meel, et saan teha mõlemat: ise oma panuse anda, aga teha seda koostöös teistega, sagides nagu sipelgapesa suurema eesmärgi nimel.

Rõõm ja õnnetunne koos tegutsemisest on miski, mida olen hakanud järjest rohkem kalliks pidama. See on võimas asi, mida saamegi teha ja kogeda üksnes koos. 

Mul on tunne, et meil valimisliiduna on juba moodustunud üks tegus sipelgapesa, mis tegutseb selle nimel, et Türi valla suur kuklasepesa toimiks veelgi paremini ja selle võrgustik tugevneks ja pesa kasvaks.

Milline see hea toimimine ja kasv võiks välja näha, sellest kirjutab ka meie ajaleht. Artiklite tarvis me kandidaatidega rääkides ja arvamusartikleid üle lugedes (on seegi vestlus!) tabas mind mitu korda seesama koostegemise ja ühise arutelu rõõm. Mitte see, et „me mõtleme nii ühtemoodi, kui tore, meie oleme õiged“, vaid pigem „nii vahva, et sul on täiendada minu ja teiste kaaslaste arvamust“. Koos võime olla midagi enamat, sest meie sees on kokku suurem jõud, kui igaüks meist eraldi suudaks. 

Mu jutt võib tunduda naiivne, mõni võibolla juba mõtlebki, et aga inimesed satuvad ju konflikti, maailm pole ainult lilled ja liblikad ja koosmeel. Tean. Aga küll oleks tore, kui võimalikult paljud meist suudaks näha: ta tegi vea, aga seda saab heaks teha. Tegu võib olla halb, aga inimese halvaks (lolliks, saamatuks) nimetamisel peaks nimetaja ise olema vähemalt pooljumal.

Egle Heinsar, valimisliit Tulevikuvald Türi kandidaat nr 131