Valimisliit Tulevikuvald Türi

Ele Enn ja Kati Nõlvak: Loome koos tulevikku!

Paljud aktiivsed kodanikud, kelle seast leiab ka sotsiaaldemokraadid ning meie tublid vallavolikogu liikmed, on koondunud, et luua ühine valimisliit Tulevikuvald Türi ja võita seekordsed volikogu valimised Türi vallas.

Järvamaa suurimas omavalitsuses on paljut, mida peame hoidma, kuid areng, inimeste soov siin elada ja elama tulla, sõltub meie võimekusest vaadata kaugemale tulevikku ja selle nimel tegutseda. Me soovime, et Türi oleks väikevaldade innovatsiooni eestvedaja, kus pakutakse järjest paremaid töökohti ja perede toimetulek on kindlustatud. Oleme valmis pingutama ja võtma riske, et mitmed head muutused Eestis saaksid alguse just Türilt.

Me tahame teha rohkemat kui enamus Eesti omavalitsusi seni teinud on. Paljudel meie seast on juba kogemus Väätsa valla juhtimisest, kuidas koos kogukonnaga üks omavalitsus Eesti kaardil esile tuua. Teeme seda uuesti!

Kavatseme ette võtta peamised põhjused, miks inimesed Järvamaalt lahkuvad – oskustele vastava töö puudumine või liiga madal palk ning kaasaegsete elukohtade vähesus. Pigem on see lähenemine tavatu, sest seadus ei kohusta vallavõimu nende küsimustega tegelema, kuid me peame seda oluliseks. Täiskasvanute koolitamine, oma ettevõtetele arenguvõimalusteks suhete loomine ja koos erasektoriga noortele peredele üüripindade ehitamine, on vaid mõned näited, mida selleks teha plaanime.

Peame oluliseks laiemat vaadet ja teistsugust arvamust kui edasiviivat jõudu. Tugev vald põhineb kogukondadel, inimeste vabal tahtel ja tegevusel. Meie valla elavad ja räägivad suureks siin elavad inimesed, vallavõimu ülesanne on võimalusi luua, kogukondi võimestada, märgata ja tunnustada ning loomulikult koos teha. Elu on meile tõestanud, et see on parim retsept juhtimiseks ning kavatseme seda ka kasutada.

Koolimajade ja kultuurimajade ehitamine ning rekonstrueerimine on elementaarne mida vallavõim tegema peab. Me soovime rohkemat ja teha enamat, kui seadus kohalikku omavalitsust kohustab.. Ühistransport vajab uusi lahendusi, et tihedamalt liikuda ning Türi linna rajame koostöös tehnoloogiaettevõtetega Eesti esimese rohelise väikelinna transpordisüsteemi, mille omanikud võiksid olla kõik meie elanikud ja ettevõtted.

Vallavolikogu peab aga saama omale innovatsioonikomisjoni, kus poliitikute asemel mõtlevad kaasa Eesti parimad ettevõtluse- ja majanduse, rohetehnoloogia ning linnaruumi eksperdid. Tulevikuvald tähendab kindlasti noori. Mänguväljakuid on vaja juurde luua linna ja väikekohtadesse ja neid ka järjest arendada, vanematele noortele ja üldse kogukonnale, tahame avada ja muuta leiutamise pesadeks tööõpetuse klassid ning tuua Rakett 69 ülesannete lahendamise Tallinna ja Tartu kõrval ka Türile.

Me ei säti ainult enne valimisi paberile lubadusi, vaid viime oma programmi ellu ka siis kui oleme opositsioonis. Tulevikuvald Türi valimisliidus kandideerivad paljud volikogu liikmed, kes olenemata opositsioonis olekule, on viimased neli aastat vallavolikogus palju ära teinud. Seega saame öelda, et meie algatusel nõustab vald täna korteriühistuid, et majad saaks korda ning toetab projekteerimist rahaliselt. Varem ei saanud pooled eakad sünnipäevatoetust, kuid nüüdsest hakkab vald teavitama eakaid juubilare, et neil on võimalik 50 eurot tähtpäeva puhul saada.

Meie nõudmisel ei pandud Väätsa Prügila aktsiaid müüki ilma varade hindamiseta. See tähendas alghinna kerkimist 500 000 eurolt 1,3 miljonile, ehk valla võimalik võit võib siin olla vähemalt 800 000 eurot. Hoidsime ära Väätsa Eakate Kodu müümise ja oleme tugevalt toetanud Kahala- Kabala piirkonna kergliiklusteede ehitust, mis lõpuks ka arengukavasse said.

Oleme koostööks avatud
Meil on väga hea meel, et Türi reformierakondlased on asunud Maarja Brause kaudu toetama seisukohti, mille eest oleme seni volikogus tugevalt seisnud- et kõik piirkonnad peavad koos Türi linnaga ühtlaselt arenema. Türi vald ei muutu tugevamaks kui kärbime oma koole, jätame äärealade kultuurielu unarusse või toetame vaid võimu soosivalt suhtuvaid inimesi. Türi linn saab õitseda siis, kui õitsevad ka kaugemad piirkonnad ja vastupidi – kaugemad piirkonnad saavad olla tugevamad siis, kui on tugev ja kaasav keskus.

Igal juhul tervitame pikalt koos Isamaaga vallas otsuseid teinud Reformierakonna kursimuutust ja loodame, et koos meiega on nad pärast valimisi nõus näiteks tagasi pöörama oma senise Retla-Kabala kooli kärpimise otsuse. Mõnes mõttes võib isegi öelda, et lähenemine on juba alanud, sest viimasel Türi vallavolikogu istungil leidis toetust sotsiaaldemokraatide tehtud ettepanek luua inimeste paremaks kaasamiseks igasse valla piirkonda kogukonnakogud.

Valimisliit Tulevikuvald Türi ei välista koostööd ühegi poliitilise jõu ega valimisliiduga kellega meie nägemus valla arengust kattub. Oleme orienteeritud tulevikule, mitte minevikus ekslemisele, sest meie kogukonnas peaks lugema eelkõige inimesed ja ideed!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.